üGİS

Ücretli Öğretmen Görevlendirme İşlemleri Sistemine;
Hoşgeldiniz

Başvuru yaparken öncelikle Kayıt bölümünden kaydolup daha sonra Giriş bölümünden sisteme girerek belgelerinizi yükleyip, onaylatınız.
Kayıt olduktan sonra 5 gün içinde onaylatılmayan başvurular silinmektedir.

Kayıt (Açık) »   Giriş (Açık) »

Duyurular


* Ücretli Öğretmen olarak görevlendirilenlerin göreve başladıktan sonraki 5 gün içinde AkBank Karacabey Şubesinde hesap açtırıp, sisteme giriş yaparak IBAN bilgilerini Banka Bilgileri bölümüne kaydetmeleri gerekmektedir.
25.09.2017 16:10
* Ücretli Öğretmen başvuruları tekrar açılmıştır. Ağustos 2017 döneminde başvuru yapanların tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur.
22.09.2017 14:20

Genel Bilgiler

1 - BAŞVURU ŞARTLARI
* A. Başvuru tarihi itibariyle yüksek lisans, lisans veya ön lisans mezunu olmak.
* B. İngilizce Öğretmenliği için Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri de başvuruda bulunabileceklerdir.
* C. Okul Öncesi Öğretmenliği için ilgili bölüm öğrencileri de başvuruda bulunabileceklerdir.

2 - BAŞVURU EVRAKLARI
Aşağıdaki evrakları başvuru formu en üste gelecek şekilde sıralamayı takip ederek sıralayınız.
* 1- Sistemdan alınan Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu çıktısı.
* 2- Kimlik Fotokopisi
* 3- Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (Belgenin aslı yanınızda bulunacaktır.)
* 4- Yüksek Lisans Diploması Fotokopisi (varsa)
* 5- KPSS Belgesi Fotokopisi (varsa)
* 6- Formasyon Belgesi Fotokopisi (varsa)
* 7- İngilizce Belgesi Fotokopisi (varsa)
* 8- Bilgisayar Belgesi Fotokopisi (varsa)
* 9- İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi Fotokopisi (varsa)
* 10- Özel Eğitim Belgesi Fotokopisi (varsa)
Tüm belgeler sırasına göre şeffaf telli dosya içinde teslim edilecektir.

3 - BİLGİLER
3.1 - Başvuru ve Sıralama İşlemleri
Yapılan başvurular karma ve branş bazında sıralamaya tabi tutulur. Sıralama da öncelik mezuniyet durumu (yüksek lisans-lisans-önlisans şeklinde), mezun olunan bölüm (eğitim fakültesi mezunu-bölüm mezunu (işletme, iktisat...gibi) şeklindedir. Daha sonra branş bazında KPSS puan üstünlüğüne göre yeniden sıralama yapılır. Örneğin; biyoloji öğretmenliği için yapılan başvurular arasında biyoloji öğretmenliği mezunları önceliklidirler. Daha sonra diğer bölümlerin eğitim fakültesi mezunlarından biyoloji dersine girmek isteyenler, biyoloji bölümü mezunları ve diğer lisans mezunları şeklinde sıralama yapılır. Başvuranlar arasında KPSS puanı en yüksek olan biyoloji öğretmeni mezunu ilk sıradadır. İngilizce öğretmenliğinde bölüm öğrencisi olanlar lisans mezunu bölüm dışı olanlardan daha önceliklidir. Aynı şekilde Okul Öncesi öğretmenliği bölüm öğrencileri ve önlisans bölümü mezunları bölüm dışı lisans mezunlarından daha önceliklidir.
3.2- Görevlendirme İşlemleri
Müdürlüğümüze bağlı okullarda bulunan ihtiyaçlar göz önüne alınarak belirtilen tarihlerde ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılır. İhtiyaç halinde yine tek olarak görevlendirme yapılabilir. Bu durumda telefon yoluyla bilgilendirme yapılarak kişiye ulaşılır. Ücretli öğretmenlik için başvuru yapıp, KPSS10 puanı ile kadrolu olarak atanan öğretmenlerin başvuru iptalleri için Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne başvurması gerekmektedir. Görevlendirme işlemleri belirli aralıklarla ihtiyaçlara binaen eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edebilir.
3.3 - Göreve Başlama
a. Görevlendirilen ücretli öğretmenler Akbank T.A.Ş. Karacabey Şubesinde hesap açtırarak üGİS sistemine hesap numarası girişlerini yapacaklardır.
b. Görevlendirilen ücretli öğretmenler Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları bölümüne çektirmiş oldukları Akciğer Filmlerini teslim edeceklerdir.
c. Görevlendirildikleri okul müdürlüklerine başvurarak sabıka kayıtlarının olmadığı ve öğretmenlik yapmaya engel bir hastalıkları bulunmadığını yazılı olarak beyan edeceklerdir. Aksi durum tespit edildiğinde ilgili öğretmenlerin görevine derhal son verilir.
3.4- Görevden Ayrılma ve İstifa
Ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılan öğretmenlerin yerlerine kadrolu öğretmen ataması yapılması durumunda veya izne ayrılan öğretmenin göreve başlaması durumunda ücretli öğretmenin görevine son verilir. Görevlendirilen ücretli öğretmen 7 gün öncesinden dilekçe vererek görevinden ayrılabilir.

* Soru ve Sorunlarınız için Müdürlüğümüz karacabey16_insankaynaklari@meb.gov.tr adresinden veya 0 224 676 1134 numaralı telefonundan İnsan Kaynakları bölümümüze ulaşınız.