BURSA KARACABEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler için Cumhuriyet İlkokulu Çocukları El Ele Projesi

Cumhuriyet İlkokulu Öğrencilerinden Engelliler İçin Cumhuriyet Çocukları Elele Projesi
Engelliler için Cumhuriyet İlkokulu Çocukları El Ele Projesi

ENGELLİLER İÇİN CUMHURİYET ÇOCUKLARI ELELE PROJESİ projesi kapsamında  Cumhuriyet İlkokulu  4/A sınıfı öğrencileri kendi kayıt alanlarındaki 11 mahallede  gözlem yaparak ve  krokiler çizerek engelli rampalarının varlığını, varsa kullanılabilirliğini, işgaliyeleri, hatalı parkları, kaldırım üzerine park edilen araçları, engelli rampası önüne park eden motosiklet ve araçları gözlemlediler. Afişler hazırladılar.  Gözlemler sonucunda öneriler geliştirip engelliler derneğine gidildi. Oradaki engelli vatandaşların da önerileri alındı.  

Okul müdürü Menderes GİRGİN, 4/A sınıf öğretmeni Seniye DOĞAN ve öğrencileri Karacabey Belediyesine ziyarete gittiler. Cumhuriyet İlkokulu 4/A Sınıfının değerler eğitimi projesi olarak belirlediği Engelliler İçin Cumhuriyet Çocukları El Ele Projesi kapsamında yaptıkları çalışmalarını ve önerilerini Belediye Başkanı Ali ÖZKAN’ a sundular.

Belediye Başkanı Ali ÖZKAN, bu yönde çalışmalarının olduğunu ve 3 aydır ilerleme kaydedildiğinden bahsetti.  Bu tarz projelerin önemini vurguladı, farkındalık yarattığını söyledi. Belediye görevlilerinin de farkındalık yaratmak için engelli yerlerine park eden araçların sileceklerine broşürler koyarak farkındalık kazanılmasını amaçladıklarını söylediler. Belediye Başkanı Ali ÖZKAN çocukların teslim ettiği proje dosyasını inceleyeceğini belirterek gelen tüm öğrencilere kitap hediye etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin DİNGİN de bu proje ile ilgili olarak "Projeyi hazırlayan, uygulayan ve farkındalık oluşturmaya çalışan Okul Yönetimini, Öğretmenimizi, Velilerimizi ve Öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Drama Mh. Hasan Yurt Sk. No.10 Karacabey / BURSA - 0 224 676 11 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.