BURSA KARACABEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Okullarının DynEd Dil Eğitim Sistemi Başarısı

İlçemiz Okullarının DynEd Dil Eğitim Sistemi Başarısı

İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve DynEd İl Koordinatörü Müştak Gencer başkanlığında gerçekleşen Aralık Ayı DYNED İlçe Koordinatör Şube Müdürleri toplantısında konuşan Gencer; “Dynamic ve Education (dinamik ve eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşan DynEd bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içermekte ve bugüne kadar geliştirilmiş en kaliteli yabancı dil programı olma özelliği taşıyor. Yenilikleri dil haznemize katmak, kendimizi geliştirmek de bizlerin görevi. Bu bağlamda DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminin,   İngilizce öğretiminde başarıyı hedefleyen, Bakanlığımız tarafından tüm okullarda kullanılması istenen en kaliteli yabancı dil programıdır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında da ilimizde DynEd Dil Eğitim Sistemi kullanılmaya devam edilecektir. Öğrencilerimizi doğru çalışma yöntemlerine yönlendirerek sistemi verimli ve zevkli hale getirmek, ilimizi DynEd kullanımında da öne çıkarmak hedefimizdir” dedi.

Ekim sonu itibariyle tamamlanan kayıt işlemlerinden sonra DynEd kayıt yönetim sistemine kayıtlı olan 9.400 öğrencimiz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla Ocak Ayı aktiflik sayımız 2.300 son 3 aylık aktiflik sayımız ise 3.200 rakamlarına ulaşmaktadır. Böylelikle Bursa genelinde beklenen hedefin üzerinde bir başarı sağlamış bulunmaktayız. İlçemiz DynEd Koordinatörü Şube Müdürü Ahmet AYDIN ve Koordinatör Yardımcısı Hasene GÜNDOĞDU,   öğretmenlerimiz ile Dyned hakkında istişarelerde bulunmak; teknik sıkıntılar ile ilgili yerinde bilgi almak ve başarılarını tebrik etmek için okul ziyaretleri gerçekleştirmişlerdir.

Gerçekleştirilen okul ziyaretlerinde Beylik Ortaokulu, Toki Şht. Yzb. Erhan Kındır İlkokulu, Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu ve Murat Hüdavendigar İlkokulu ziyaret edilerek Ocak ayında gösterdikleri %100 aktiflik oranlarından dolayı tebrik edilerek DynEd Başarı Sertifikası ile ödüllendirilmişlerdir. Bu dört okulumuzun yanı sıra Karacabey Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve İMKB Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri de ilk dönem boyunca  DynEd sistemini istikrarlı bir şekilde uygulayarak üstün başarı göstermişlerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin DİNGİN “Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor ve okullarımızın başarılarının katlanarak devam etmesini diliyorum. ” dedi.

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Drama Mh. Hasan Yurt Sk. No.10 Karacabey / BURSA - 0 224 676 11 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.